akvaryum tür secimi Herkes İçin Eğlenceli Olabilir

akvaryumbilgi Akvaryum Balık Türleri, Akvaryum Balıklarının İsimleri ve Özellikleri

Üçte ikisi sularla kaplı dünyamızda yaşayan canlıların büyük çoğunluğunu oluşturan balıklar, âdemoğlu hakkında her zaman vazgeçilemeyen aynı varlık olmuştur. dış üzerindeki suların neden denli fazla olduğu düşünülürse, balık türlerinin de o ölçüsünde ziyade olması yadırganacak sadece pozisyon değildir. Okyanuslarda yaşayan balıklardan derelere hatta akarsu birikintilerine derecede binlerce balık çeşidi vardır. Akvaryumlarla ilgilenen bizler bu zengin çeşit içerisinde fazla önemsiz sayılabilecek eş departman ile ilgilenmemekteyiz. Akvaryumlarımızda beslediğimiz balık çeşitleri teknolojinin ilerlemesiyle artmıştır. Bundan 50 yıl geçmiş zaman eş birçok cins balık tanklarda yaşatılabilirken şu zihin neredeyse hepsi balıklar uygunluğuna gereğince tanklarda bakılabilmekte fakat sitemizin nişangâh aldığı kısım Türkiyede hane ortamında bakılan balıklar olduğu ayrılmış bu kriterlere muvafık balıklar anlatılacak ve yaşatma şartları ele alınacaktır.

En fazla malum akvaryum balıkları
En fazla bilindik akvaryum balıklarını Astronot balığı, Benekli gübürcü balığı, kadeh kedibalığı, Cüce gurami, Cüce vatoz, Diskus, hacılarkuşağı balığı, Japon balığı, Kakadu cichlid, Kavgacı Siyam balığı, Kılıçkuyruk, Lepistes, Neon tetra, Plati, Rasbora, Sarı Prenses, Tilapia, Tilapiini, Zebra balığı, Öpüşen gurami ve İnci gurami olarak sıralayabiliriz.

AKVARYUM BALIKLARI


Mollienesia sphenops Siyah Moli
Siyah MoliHabitatı okunuşu Anavatanı: Orta Amerika bölümünün durgun nehirleri, nehrin denizle buluştuğu bölgeler
Beslenme Biçimi: çelimsiz yemler, Yosunlar, nitelikli dondurulmuş tübifex kurdu içermeyen yemler
Davranış Biçimi: Barışcıl Kendi Türlerine Davranısı: Üreme dönemlerinde hafif çatışmalar yaşanabilir
Üreme: güçlü doğum Yumurtanın balığın karnından ayrıldıktan yalnız aksi hâlde yırtılması ile
Sıcaklık: 20-28 C
En gereğinden Büyüdüğü Boy: 12 cm
Su Sertliği: 10-25
pH: 7-7,8
Genel Yorum: Akvaryumların üst-orta kesimlerini dolduran okunuşu canlı hareket biçimleriyle uyanıklık çeken tropik balıklardır. Yem konusunda seçici olmamakla beraberinde dirim bilimsel ortamın oturmasıyla kayalarda, bitkilerde oluşan yosunlarıda iştahla tüketirler. Ilımlı benzer balık olması nedeniyle öbür barışsever tropik balıklarla yaşatılabilir. eşey ayrımı balıkların alt bölümlerinde bulunanan yüzgeçleri yardımıyla yapılır. madun bölümlerinde zayıf uzun çıkıntılarıgonopodları bulunan molly erkektir. Dişilerin akıl bölgesinde ise üçgen şeklinde madun yüzgeç bulunur. hatıra sıcaklık değişimlerine ve soğuğa gereğinden dayanıklı değildirler, yaşanabilecek sorunların başında beyaz benek ve yalan bulunur. Akvaryum suyuna 50 litreye eş çay kaşığı tuz atmak direnç kazanmaları uğruna yararlı olur.

Poecilia latipinna kamer Moli
Ay MoliHabitatı okunuşu Anavatanı: Orta Amerika bölümünün sakin nehirleri, nehrin denizle buluştuğu bölgeler
Beslenme Biçimi: döşenmemiş yemler, Yosunlar, nitelikli dondurulmuş tübifex kurdu içermeyen yemler
Davranış Biçimi: Barışcıl
Kendi Türlerine Davranışı: tenasül dönemlerinde belli belirsiz çatışmalar yaşanabilir
Üreme: Canlı doğum Yumurtanın balığın karnından ayrıldıktan hemen sonra yırtılması ile
Sıcaklık: 20-28 C
En ziyade Büyüdüğü Boy: 12 cm
Su Sertliği: 10-25
pH: 7-7,8
Genel Yorum: Molly türünün seleksiyonu olduğu ayrılmış umumi olarak özellikleri aynıdır. Akvaryumların üst-orta kesimlerini dolduran okunuşu devingen davranım biçimleriyle ilgi çeken tropik balıklardır. Yem konusunda seçici olmamakla yanında dirim bilimsel ortamın oturmasıyla kayalarda, bitkilerde oluşan yosunlarıda iştahla tüketirler. ölçülü eş balık olması dolayısıyla başka barışsever tropik balıklarla yaşatılabilir. cinslik ayrımı balıkların madun bölümlerinde bulunanan yüzgeçleri yardımıyla yapılır. Alt bölümlerinde ince uzun çıkıntılarıgonopodları bulunan molly erkektir. Dişilerin rahim bölgesinde ise üçgen şeklinde alt yüzgeç bulunur. hatıra suhunet değişimlerine okunuşu soğuğa ziyade stabil değildirler, yaşanabilecek sorunların başında beyaz fakül ve yalan bulunur. Akvaryum suyuna 50 litreye eş çay kaşığı tuz atmak dayanma kazanmaları maksadıyla yararlı olur.

Poecilia reticulata Lepistes
LepistesYaşadığı Bölge: tutarlı Amerika
Büyüklük: Erkekler 3cm, dişler 6cm.
Renk: Kırmızı, mavi, sarı, beyaz, pembe.
Su Sıcaklığı: 25°-28°C
pH: 7-8.5
Su Sertliği: Orta-Yüksek
Üremesi: etkili doğururlar, yavrulaması okunuşu yavruların büyütülmesi kolaydır.
Genel Yorum: Lepistesler gerek barışçıl yapılarıyla, gerekse kolay üretilmeleriyle akvaryum severlerin gönüllerinde ve akvaryumlarında taht kurmuşlardır. sert çok hobicinin ilk başladığı balık olmuştur. Akvaryumda saf seleksiyonla fazla farklı renk okunuşu biçimlerde lepistesler üretilmiştir. Erkekleri dişilerin yarısı gibi olup dişilerden henüz gösterişlidirler. hamilelik süresi takribî 28 gün olup bu müddet ısı ve genetik faktörler yüzünden 21-40 gündüz arası değişebilmektedir. Aynı dişilerin erkekler aracılığıyla devamlı kovalanmaması maksadıyla çekici sayısını mert sayısının 2 katından aşkın tutmakta yarar var. Balıklar 3 aylık olduklarında cinsel olgunluğa ulaşırlar.

Xiphophorus helleri Kılıçkuyruk
KılıçkuyrukHabitatı okunuşu Anavatanı: eksiksiz tutarlı Amerikanın belli belirsiz meyilli nehirleri
Beslenme Biçimi: Etçil-Otçul
Davranış Biçimi: Barışçıl
Üreme: hayat dolu veladet Yumurtanın balığın karnından ayrıldıktan sadece sonra yırtılması ile
Sıcaklık: 20°-28°C
En gereğinden Büyüdüğü Boy: Erkekler kuyruk hariç 10cm, dişiler 12cm cm
Su Sertliği: 10°-25°
pH: 7.0-8.3
Genel Yorum: cinslik ayrımı kuyruklar ve alt yüzgeçler sebebiyle yapılır, en kolayı kuyruktan tespittir, Kuyuğunda kılıç şeklinde uzantısı olan balıklar erkektir. Parazitler türünden huzursuz edilen yahut yaşlanan dişilerde erkeğe dönüşüm gözlenmiştir. öteki balıklara muhalif mevzun olmasına rağmen kendi türünde hâkim olan koca öbür erkekleri keyifsiz eder. Bu yüzden evet sessiz yada saldırganlığın değişik hedeflere dağılması düşüncesince 5 mert olarak bakılmaları önerilir, dişi erkek oranı 3 mert 1 şuh olmalıdır. Beslenme konusunda yem ayırt etmezler, kaliteli kuru yemlerle beslenebilir ayrıca çok müşterek yosun yiyicisidir. Yüzmek ayrılmış engelsiz alanı bulunan fakat esen bitkilendirilmiş meyilli akvaryumlarda gerçek bir şekilde yaşatılabilir.

Poecilia maculata Platy
PlatyHabitatı ve Anavatanı: midi Amerika kıtasının Atlantik yönündeki sevindiren suları
Beslenme Biçimi: nitelikli çelimsiz yemler, akvaryumun ortamında oluşan yosunlar
Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl
Üreme: Canlı doğum Yumurtanın balığın karnından ayrıldıktan hemen sonra yırtılması ile
Sıcaklık: 20°-26°C
En Fazla Büyüdüğü Boy: Erkekler 5cm - dişiler 6cm
Su Sertliği: 10°-25°
pH: 7.0 - 8.2
Genel Yorum: Çoğu tropik akvaryuma kırmızı rengini veren yuvarlak hatlı sevimli balıklardır. Cinsiyet ayrımı erkeklerin rahim bölgesinde bulunan gonopod organı ve dişilerde bulunan üçgen yüzgeç sayesinde yapılabilir. Tüm dinamik doğuranlarla barışçıl birleşik şekilde yaşayabilir ve sağlıklı bitkilendirilmiş akvaryumlarda yavruları kendi kendine de kurtulabilir. ekseriya 2 çift halinde tututlması önerilir. Platylerde de mantar okunuşu beyaz beneğe karşı 50 litreye 1 çay kaşığı tuz atılabilir. Yemlenmede seçici değillerdir başkaca kazançlı müşterek yemleme düzeni olan valide platynin yavrularını yeme dürtüsü azalır.

Xiphophorus helleri Ay Kılıç
Ay KılıçHabitatı ve Anavatanı: tamamı tutarlı Amerikanın kolay eğik nehirleri
Beslenme Biçimi: Etçil-Otçul
Davranış Biçimi: Barışçıl
Üreme: güçlü tevellüt Yumurtanın balığın karnından ayrıldıktan çabucak aksi hâlde yırtılması ile
Sıcaklık: 20°-28°C
En aşkın Büyüdüğü Boy: Erkekler kuyruk hariç 10cm, dişiler 12cm cm
Su Sertliği: 10°-25°
pH: 7.0-8.3
Genel Yorum: Kılıç kuyruğun bir seleksiyonu oldukları ayrılmış umumi olarak özellikleri aynıdır. seks ayrımı kuyruklar okunuşu madun yüzgeçler sayesinde yapılır, en kolayı kuyruktan tespittir, Kuyuğunda kılıç şeklinde uzantısı olan balıklar erkektir. Parazitler aracılığıyla rahatsız edilen veya yaşlanan dişilerde erkeğe tahavvül gözlenmiştir. öbür balıklara hakkında ahenkli olmasına rağmen zat türünde baskın olan mert öbür erkekleri tedirgin eder. Bu yüzden evet sessiz yada saldırganlığın ayrımlı hedeflere dağılması maksadıyla 5 erkek olarak bakılmaları önerilir, şuh mert oranı 3 koca 1 çekici olmalıdır. Beslenme konusunda yem ayırt etmezler, kaliteli arık yemlerle beslenebilir ayrıca yerinde sadece yosun yiyicisidir. Yüzmek göre boş alanı bulunan fakat yararlı bitkilendirilmiş akıntılı akvaryumlarda güvenilir sadece şekilde yaşatılabilir.

Carrasius auratus Japon Balığı
Japon BalığıHabitatı ve Anavatanı: Asya
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul

Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl

Üreme: Düz yumurta dökerler, çok sayıda yumurtlarlar.

Sıcaklık: 18-24 °C
En gereğinden Büyüdüğü Boy: 20 cm

Su Sertliği: Orta
pH: 7-8

Pangasius pangasius Köpekbalığı, Pangasus
PangasusHabitatı okunuşu Anavatanı: Hindistanın enli nehirleri okunuşu çevresi.
Beslenme Biçimi: Etçil
Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl
Üreme: Akvaryumda üremesi çok zordur, stabil yumurta dökerler.
Sıcaklık: 22-28 C
En Fazla Büyüdüğü Boy: 1 metreyi geçebilir.
Su Sertliği: Orta
pH: 6-7,6
Genel Yorum: Köpek balıklarınıa benzerlikleriyle dikkatleri üzerine toplayan Pengasus ilk bakışta göründüğü gibi hayvan) değil tersine kendi haline barışçıl aynı balıktır. rüyet yetileri azdır, sudaki titreşimleri algılama yeteneği henüz karşı plandadır. Fazlasıyla tedirgin olması özelliklerinden biridir, çok uçarı okunuşu kontrolsüz yüzerler, korktukları akvaryumdan dışarı atlayabilecek hızlarda yüzerler, camlara, ısıtcıya çarpabilirler. Saklanmaları düşüncesince hint kirazı köklerinden yahut kayalardan oluşan in okunuşu kovuklara ihtiyaç read more duyarlar. Akvaryumunuzu ışıklandırdığınızda kısa sadece stres yaşayabilirler. Yemlenme konusunda arka yemine yokluk duyabilirler. Bulundukları akvaryumda dirim bilimsel vasat oturmamışsa yiyebiliecekleri yosun olmadığı kendince beslenme düzeninin granül yemlerle desteklenmesi önerilir. makro akvaryumlarda boyları 1 metreyi bulabilir, katıksız olarak yaşadıkları bölgede otokton halkın gıda kaynağıdır. Üremeleri fazla zordur, yumurtlamaları amacıyla üzüntü müşterek ortam, bol cereyan ve kovuklar isterler. Yumurtlama işlemi bittikten sonra yumurtalar mutlaka tek başına akvaryuma alınmalıdır.

Balantiocheilos melanopterus billur Köpekbalığı
Kristal KöpekbalığıHabitatı okunuşu Anavatanı: lodos şarki Asya
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul
Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl
Üreme: Yumurta dökerler.
Sıcaklık: 22 - 26 C
En gereğinden Büyüdüğü Boy: 35 cm
Su Sertliği: Orta
pH: 6,5-7,5
Genel Yorum: Cyprinidae familyasının ortak özelliklerini taşır, sadece tropik akvaryumlarda azıcık daha kımıldamayan olarak bilinir. Büyüdüğünde ise saldırganlık artabilir, başta zat türü hakkında nahiye kavgaları artıp bu kavgalar yaralanmalara tarik açabilir. Beslenme seçimleri yosun,alg gibi bitkisel besinler haricinde değersiz canlılardır. tenasül şekilleri özge Cyprinidaelere çok benzerlik gösterir. oranla ılık sularda saf hareketlerini sergilerler. Gösterdikleri toplumsal hareketlerle akvaryumda ilgiyi üzerlerine çekmeyi başarırlar.

Botia macracantha Makrakanta
MakrakantaHabitatı ve Anavatanı: lodos şark Asya
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul.

Davranış Biçimi: Afresif
Kendi Türlerine Davranışı: Agresif

Üreme: süssüz yumurta döker, üretilmesi zordur.
Sıcaklık: 25 - 27 ° C

En aşkın Büyüdüğü Boy: 14 cm
Su Sertliği: Yumuşak
pH: 7

Brachydanio frankei Leopar Danio
Leopar DanioHabitatı okunuşu Anavatanı: Hindistan
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul
Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl
Üreme: oranlı bulduğu yerlere 500e derecede yumurta saçar.
Sıcaklık: 18 - 24 ° C
En gereğinden Büyüdüğü Boy: 6 cm
Su Sertliği: okşayıcı - Sert
pH: 7
Genel Yorum: fazla dayanabilen eş sürü balığıdır. Adını leopara benzeyen desenlerinden alır.

Danio aequipinnatus Dev Danio
Dev DanioHabitatı okunuşu Anavatanı: Asya. Hindistan
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul
Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl
Üreme: elverişli bulduğu yerlere 1000e miktarda yumurta bırakabilir.
Sıcaklık: 21 - 24 ° C
En Fazla Büyüdüğü Boy: 12 cm
Su Sertliği: Orta
pH: 7
Genel Yorum: Sürü balığıdır. Erkekler henüz küçüktür okunuşu renkleri daha belirgindir. fazla aktiftir, bu aktiflik sessiz akvaryum balıklarını keyifsiz eder. Bu yüzden zat gibi canlı balıklarla bakılmalıdır.

Myxocyprinus asiaticus Çin Ejderi
Çin EjderiHabitatı okunuşu Anavatanı: ardıç rakısı Yang-tse nehri.
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul.
Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl
Sıcaklık: 18 - 28 °C
En aşkın Büyüdüğü Boy: 60 cm
Su Sertliği: tatlı - orantı -Sert
pH: 6 - 7.5
Genel Yorum: Büyük boyutlara ulaşan, süratli büyüyen olabildiğince barışçıl birleşik balıktır. Bitkilere dokunca vermez. Büyüdükçe rengini kaybeder. deniz sertliği, pH okunuşu sertliğe toleresi çok yüksektir ancak gereğinden nitrata tolere edemez. En az 3 bireyli görüşleri halinde beslenmelidir.

Brachydanio rerio
Brachydanio rerioHabitatı ve Anavatanı: lodos Doğu Asya
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul
Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl
Üreme: Uygun bulduğu yerlere 500e büyüklüğünde yumurta bırakabilir.
Sıcaklık: 18 - 24 ° C
En Fazla Büyüdüğü Boy: 6 cm
Su Sertliği: Yumuşak
pH: 7

Puntius tetrazona Tetrazon
TetrazonHabitatı ve Anavatanı: lodos Dogu Asya
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul
Davranış Biçimi: Agresif
Kendi Türlerine Davranışı: orantı derecede agresif
Üreme: doğru yumurta dökerler, yumurtaları saklamak amacıyla akvaryum tabanına iki sira misket serilebilir.
Sıcaklık: 23-26 °C
En gereğinden Büyüdüğü Boy: 7,5 cm
Su Sertliği: Orta
pH: 6-7
Genel Yorum: Çok müteharrik balıklardır, akvaryumdaki özge balıklara tedirginlik verebilirler. Akıntıya karşıt yüzmeyi severler

Epalzeorhynchus kalopterus False SAE
False SAEHabitatı okunuşu Anavatanı: Güneydoğu Asya
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul.

Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl

Üreme: Akvaryumda ürediği görülmemiştir.
Sıcaklık: 20-28 C

En aşkın Büyüdüğü Boy: 14cm
Su Sertliği: Orta
pH: 7-7,5GRUPLAR HALİNDE AKVARYUM BALIKLARI


Kedi Balıkları Catfishes
Kedi balıkları

Ağız yapıları alta dönük,zeminden yemlenen balıklardırlar.Ağızları çevresinde sayıları 4 ile 8 arasında değişen duyargaları vardır.Hemen hemen her akvaryumda kullanılabilirler.Kedi balıkları hakkında umumi düşünce gübürcü olduklarıdır fakat zeminde olanca güçleriyle yem arayışları onların her bulduklarını yediklerini ve tek saffet mutavassıt olduklarını göstermez.Kedi balıklarının bu çabası tamamen yem içindir ve akvaryumunuzda oluşan pislikleri temizlemezler sadece ziyade atılan yemlerin onlar çeşidinden tüketileceğinden sakıncasız olabilirsiniz.

Kedi balıkları nesne) olarak soluk balıklardır ancak bu hudutlu renk çeşidi içerisinde vücutlarındaki puan okunuşu desenleriyle fazla hoş çeşitleri okunuşu vardır.

Tetralar Characins
Tetralar

Gerçek bir kez balık görüntüsündedirler.Pulları parlak ve renkli ve dişlidirler.Orta sularda yemlenen bu balıkların ağızları da buna uygundur.2-3 cm.lik küçük türleri olduğu gibi 25-30 cm. e miktarda büyüyen türleri de vardır.Hareketli ve boşluk müşteri ilgi çekici neon Tetralar nispetle vahşi piranhalar da bu türdendirler.Çoğunlukla Güney Amerika kökenlidirler.

Barblar Cyprinidae
Barblar

Çoğunlukla Tetralar la karıştırılan bu balık grubu da Tetralar gibi ışıldayan pullu ve hoş balıklardırlar.Bu balıkların en sarih özellikleri adipoz yüzgeçlerinin bulunmamasıdır.Bir çoğunda göze çarpmayan kavşak uzantıları vardır ve dişsiz balıklardır.

CanlıDoğuranlar Poecilidae
Canlı Doğuranlar

Boyları genelde 6 cm. den fazla olmayan balıklardırlar.Yumurtaları ana karnında çatlayarak dışarıya atıldığı için canlı doğuran olarak adlandırılırlar.ağızları su üstünden yemlenmeye oranlı olarak kafalarının yüzü kısmana doğrudur.Sırt yüzgeçleri vücutlarını art kısmına doğrudur okunuşu adipoz yüzgeçleri yoktur.

Goldfish: Japon balığı
Goldfish

Akvaryumculuğun başlamasına sebep olan balıklar
diyebiliriz bu türe.Çinlilerin 11.yy dan bu yana besledikleri ve
geliştirdikleri bu balıklar bu zaman çok farklı adalet sahiptirler.

Chiclidler
Chiclid

Bir fazla türü olan chiclid balıkları balık türleri içerisinde bu yönleriyle işaret mudil ve genişlik enteresan balıklardandırlar. Dışsal ağızlı parlak renkli birtakımı dönem çizgili olan bu balıklar ayrımlı üreme özellikleri gösterirler. Amerika gölleri okunuşu Afrikanın Malawi, Tanganyika ve victoria göllerinde yaşayan cichlid balıklarının en yaygın olanı malawi gölü balıklarıdır.

Labirentliler Anabantoids
Labirentliler

Afrika okunuşu Asya kökenli bu balıklar hareketsiz sularda yaşamalarından ve havadan da direkt teneffüs yapmalarına yarayan labirent organlarının olmasından dolayı bu aşağılık almışlardır.Asya kökenlilerinin sırt yüzgeçleri gösterişlidir.Üremeleri enteresan ve zevkli bir balık türüdür.

Killifishes
Killifishes

Kısa ömürlü önemsiz balıklardırlar.Sezonluk balık da denilir.Yaşadıkları ortam yasak olduğunda bu balıklarda yasak olurlar,yaşam alanları canlandığında çamur içerisine bırakılan yumurtalardan yavrular yarar ve nesil kendisini kesilmeme ettirir.

Akvaryum Balıkları Arasındaki Uyumluluğu Gösteren Tablo
Baliklar Arası Uyum Tablosu

Kombinasyonlar:
Eğer akvaryumda balıklar arasında dirlik yok ise tahmin edemeyeceğiz ve önüne geçemeyeceğiniz sorunlar sizi bekliyor demektir.

Beslediğiniz balıklar dinlendiren kokusuz balıkları olmasına rağmen, bol sadece seçim yapılmazsa zat aralarında uyumsuzluklar görülür. Her göze renksiz balığı aynı akvaryumda beslenemez.

Balık seçimi
Balık seçiminde ilgi edeceğiniz işaret önemli ilk süje kokusuz şartlarıdır, önceki makalelerde okudugunuz gibi renksiz değerleri besleyeceginiz okunuşu ancak arada tutacagınız balıklarla mevzun olmalıdır.

Akvaryum balıklarında davranışlar ve kendilerini koruma görevlisi farklılıkları:
Tatlı ab akvaryum balıkları, yaşadığı katıksız alanın da verdiği kendilerine saf karakterlere sahiptirler. Bazı balıklar çiftleşmede çift tutarlar okunuşu kendilerine ancak toprak seçerler aynı zamanda orayı korurlar. benzer fazla balık ise sakin davranışlarıyla zat hayatlarını sürdürürler. birtakım balıklar ise fazla heyecanlı okunuşu korkak müşterek davraniş sergilleyerek saklanma ihtiyacı duyarlar.

Akvaryum balıklarında yüzme hızı okunuşu yüzme seviyeleri:
Her yenilebilen kokusuz balığı kendi yüzgeç okunuşu gövde yapısının kendisine verdiği olanak içerisinde akvaryumda aynı hızda yüzmez. Ve aynı sutaş seviyesinde yüzmezler. Eğer her balık aynı deniz seviyesinde yüzseydi akvaryumda bir kargaşa ve görsel bozukluk olurdu.

En az beşlik gruplar halinde tutulan balıkların tek çoğu sürüler halinde yüzerler, örneğin kardinal neon tetra balıkları gruplar halinde yüzerler. takdim da hatırlatayım akvaryumcudan kardinal tetra yerine, neon tetra almış iseniz; neon tetralar genişlik az beşlik gruplar halinde tutulmalarına karşın sürü halinde yüzmezler. Kardinal neon ile Tetra neon arasındaki nüans budur. ama bunuda her akvaryumcu bilmez yahut hatırlamak istemezler.

Eğer akvaryumunuzda ön okunuşu uyumluluk istiyorsaniz bu iplik uçlarını bilmenizi referans ederiz.

Akvaryum balıkları kendince önerilen kombinasyonlar uyumluluklar
Çok kalabalık tek akvaryumdan imtina etmek için, çoğunlukla her tepesi su seviyesinde yaşayan balıklardan seçilmesi tavsiye edilir. Örneğin; lepistes, gromi, neon/cardinal tetra ve zırhlı kedi balığı - veya plati, barblar,cüce çiklit ve zırhlı kedi balığı gibi grupların seçilmesi akvaryum zarfında her alanın oldukça kandırıcı kaplanmasını sağlar. Favori olan balıklarınızla beraber, bristlenose kedibalığı Ancistrus dolichopterus okunuşu cüce vatoz Otocinclus affinis gibi yosun yiyen balıkları da seçmenizi öneririz.

Bu balıklar ötümlü olarak akvaryum camındaki, taşlardaki okunuşu bitkilerin yapraklarındaki yosunları kazıyarak yer. Lepistes, plati, siyah moli okunuşu kılıç kuyruk gibi diri doğuran balıklar da yosun yer. süslemeye balıklarının çoğu için sıcaklığı 25°C civarında okunuşu pH değeri 6.5 - 7.5 arasında olan sutaş uygundur.

Canlı doğuranlar
Bu janr balıklar akvaryumun üst seviyelerinde yüzerler okunuşu barışsever balıklardır. Lepistes ile yaşayan balıklar başlığında da düşünebiliriz.

Tetralar
Bunlar bir kez arada tutabileceğiniz genişlik oda almaç balık türlerinden biridir. Akvaryumun tutarlı seviyelerinde mesut olan bu türlü mevzun sadece davranır sergiler. Ve hareketli doguranlarla uyumludurlar.

Artık akvaryum balıklarının neler olduğunu, akvaryum balıklarının hangi ortamlarda yaşadıklarını, akvaryum balıklarını beslemek düşüncesince neler gerektiğini öğrenmiş oldunuz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “akvaryum tür secimi Herkes İçin Eğlenceli Olabilir”

Leave a Reply

Gravatar